Reklama

Morderstwo za 6 milionów euro

Piątek, 16 listopada 2012 (10:52)

Na drodze za miastem policjanci znajdują spalony samochód należący do żony Artura Hoffera (Przemysław Sadowski), a w nim zwęglone ciało kobiety. Wszystko wskazuje na to, że żona Artura popełniła samobójstwo...

Zdjęcie

W roli Artura zobaczymy Przemysława Sadowskiego /  /Agencja W. Impact
W roli Artura zobaczymy Przemysława Sadowskiego
/ /Agencja W. Impact

Artur Hoffer jest właścicielem podupadającej firmy consultingowej, który stracił na giełdzie wszystkie pieniądze. Jego firma upada, wierzyciele nie dają mu spokoju, a przyszłość rysuje się w czarnych barwach. Tylko śmierć ubezpieczonej na 6 milionów euro żony, Joanny Hoffer, może uratować go od bankructwa. Małżonkowie wpadają na pomysł, aby sfingować śmierć Joanny, odebrać pieniądze z ubezpieczalni i wyjechać na zawsze do Argentyny.

Zdjęcie

Milena (Orina Sojka) nie zdąży pomóc policji
/ /Agencja W. Impact

Podczas badań zwęglonych zwłok znalezionych w spalonym samochodzie Joanny Leon (Janusz Chabior) odkrywa, że nie należą one do żony Artura Hoffera. Marek Bromski (Jakub Wesołowski), Ryszard Puchała (Ireneusz Czop) i Lucyna Szmidt (Magdalena Walach) rozpoczną śledztwo, by ustalić tożsamość kobiety i poznać prawdziwe okoliczności jej śmierci.

Na posterunek zgłasza się prostytutka Milena (Orina Sojka). Chce złożyć zawiadomienie o zaginięciu koleżanki, ale w ostatniej chwili wycofuje się z tego zamiaru. Widzi ją przesłuchiwany akurat przez policjantów Artur Hoffer. Biznesmen uświadamia sobie, że Milena może pomóc policji w identyfikacji zwęglonych zwłok, które - o czym doskonale wie - są zwłokami jej przyjaciółki. Wieczorem jedzie w okolice miejsca, gdzie pracuje Milena, zaprasza ją do samochodu i zabija tirówkę.

Tymczasem policjanci dowiadują się o tym, że po śmierci żony Artur dostanie ogromne pieniądze z polisy ubezpieczeniowej i szybko dochodzą do wniosku, że sfingował wypadek, w którym rzekomo zginęła Joanna, by zgarnąć 6 milionów euro. Gdy idą do apartamentu biznesmena, Artur ucieka w popłochu...

Jak zakończy się dramatyczny pościg za mordercą? Co tak naprawdę stało się z żoną Artura Hoffera? Kto pomoże policjantom z łódzkiej komendy w odkryciu prawdy?

Odpowiedzi na te pytania poznamy już w najbliższą sobotę. Na emisję 11. odcinka 2. serii "Komisarza Aleksa"   TVP 1 zaprasza 17 listopada o godzinie 20:20.

JAK NEGOCJOWAĆ Z POLICJANTEM

Artykuł pochodzi z kategorii: Komisarz Alex

Agencja W. Impact

Reklama