Reklama

Zaginione starsze panie

Środa, 2 maja 2012 (16:10)

Maria Kopiecka (Anna Milewska), starsza pani, która właśnie wróciła z sanatorium, widzi przez okno szamotaninę w mieszkaniu sąsiadki. Chwilę później jest świadkiem, jak nieznany jej mężczyzna pakuje do samochodu dostawczego zwinięty w rulon dywan... Okazuje się, że sąsiadka została napadnięta, okradziona i zabita, a morderca wywiózł jej ciało. W 10. odcinku „Komisarza Alexa” wiele starszych kobiet znajdzie się w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

Zdjęcie

/    /Agencja W. Impact
/ /Agencja W. Impact

W domu pani Marii dzwoni telefon. To morderca, który nakazuje jej milczenie. "Piśniesz słówko, będziesz następna" - słyszy w słuchawce zdenerwowana kobieta. Od tej chwili jej życie stanie się koszmarem, a strach nie pozwoli jej poinformować policji o tym, co widziała.

Zdjęcie

/ /Agencja W. Impact

Zniknięcie Barbary Odorowskiej (Eugenia Herman) zgłasza jej przyjaciółka. Gdy Bromski (Kuba Wesołowski) i Alex przyjeżdżają do splądrowanego mieszkania zaginionej, spotykają chłopca, który znalazł na podwórzu czapkę mordercy. To jedyny ślad mogący zaprowadzić policjantów do złoczyńcy. Wszystko to widzi przez okno Kopiecka.

Komisarz Bromski zauważa obserwującą wydarzenia starszą panią i postanawia odwiedzić ją i zadać jej kilka pytań. Zastraszona przez mordercę Maria nie chce z nim jednak rozmawiać.

Tymczasem Puchała (Ireneusz Czop) informuje Marka o kolejnych dwóch przypadkach zaginięcia staruszek w okolicy. W mieszkaniach wszystkich kobiet znajdują się siatki, jakie kupić można w sklepie... "U Kopieckiej"! Bromski i Lucyna Szmidt (Magdalena Walach) odwiedzają sklep i odkrywają w nim zeszyt z zamówieniami na dostawę zakupów do domów. Znajdują się w nim adresy wszystkich starszych pań, które ostatnio zniknęły w niewyjaśnionych okolicznościach. Podejrzenie natychmiast pada na Huberta Szwarca (Jakub Firewicz) - dostawcę zajmującego się zawożeniem zakupów do klientek.

Wychodzi na jaw, że Hubert to wnuk Kopieckiej. Okazuje się też, że kierownik delikatesów (Arkadiusz Detmer) jest dłużny sporo pieniędzy pani Marii. Alex śledzi kobietę i doprowadza Marka Bromskiego do Huberta. Co tak naprawdę ukrywa Kopiecka? Co zrobi, by chronić wnuczka? Czy to rzeczywiście on stoi za wszystkimi zabójstwami?

"Zaginione starsze panie", 10. odcinek serialu "Komisarz Alex", emisja w sobotę o godz. 20.20 w TVP 1.


Artykuł pochodzi z kategorii: Komisarz Alex

Agencja W. Impact

Reklama