Reklama

Poznajmy nowych lekarzy

Poniedziałek, 25 czerwca 2012 (14:00)

Każdy pacjent chciałby się znaleźć w szpitalu, w którym pracuje personel z powołaniem. Widzowie poznają takie miejsce już po wakacjach, w nowym serialu TVN „Lekarze”.

Zdjęcie

Magdalena Różczka i Katarzyna Bujakiewicz w serialu "Lekarze" /fot  /AKPA
Magdalena Różczka i Katarzyna Bujakiewicz w serialu "Lekarze"
/fot /AKPA

Główną bohaterką nowej produkcji jest młoda pani chirurg Alicja Szymańska (Magdalena Różczka), która rozpoczyna pracę w miejskim szpitalu Copernicus w Toruniu. Spotyka tu wyjątkowy zespół lekarzy oddanych swojej pracy, dla których zdrowie i życie pacjentów jest wartością najwyższą.

Zdjęcie

Paweł Małaszyński na planie "Lekarzy"
/fot /AKPA

Trudna rola lekarza

Jednym z nich jest internista, w którego postać wciela się Marcin Perchuć. - To jest człowiek, który traktuje medycynę bardzo poważnie - mówi aktor. - Na swoich pacjentów patrzy kompleksowo. Zaleca im różne niekonwencjonalne terapie, jogę, zioła. To bardzo barwna postać - wyjaśnia. Paweł Małaszyński gra natomiast chirurga. Te role dla aktorów są prawdziwym wyzwaniem. - Najtrudniejsze było to, żeby wypaść wiarygodnie - mówił po zakończeniu zdjęć Małaszyński.

- Kiedy prawdziwi lekarze oglądający nasze sceny powiedzieli, że wyglądają one naturalnie, to był to dla nas duży sukces - dodał z dumą.

Kto wywoła zamieszanie?

Najważniejszą osobą w Copernicusie jest dyrektor Elżbieta Bosak (Danuta Stenka). - Moja bohaterka wyciągnęła ten szpital z dna i postawiła na nogi - opowiada o swojej postaci aktorka. - Zebrała fantastycznych młodych ludzi i dała im szansę rozwoju. To do takiego zespołu właśnie trafi Alicja i od razu wywoła spore zamieszanie. Jej odwaga i nieszablonowe metody pracy przysporzą jej zarówno przyjaciół, jak i wrogów. Taki serial nie może się oczywiście obyć bez wątku miłosnego! Czy będzie w niego zamieszany bohater Pawła Małaszyńskiego?

Seriale medyczne są lubiane przez widzów. Wystarczy wspomnieć "Ostry dyżur", "Dra House’a", "Chirurgów" czy "Szpital Dobrej Nadziei". Niewykluczone, że "Lekarze" bardzo szybko staną się konkurencją dla "Na dobre i na złe". Czy lekarze z Leśnej Góry powinni się bać?

Artykuł pochodzi z kategorii: Lekarze

Super TV

Reklama