Reklama

Boczarska z misją w Afganistanie

Piątek, 18 maja 2012 (09:48)

Magdalena Boczarska dołączyła do obsady serialu CANAL+ „Misja: Afganistan” w reżyserii Macieja Dejczera. Aktorka wcieli się w postać dziennikarki Marty.

Zdjęcie

Magdalena Boczarska na planie "Misji: Afganistan" /   /Akson Studio
Magdalena Boczarska na planie "Misji: Afganistan"
/ /Akson Studio

Zdjęcie

Dziennikarka Marta (Magdalena Boczarska) to kobieta sukcesu
/ /Akson Studio

Grana przez Magdalenę Boczarską dziennikarka to kobieta sukcesu, która karierę zawdzięcza bezkompromisowemu podejściu do ludzi i świata. Wyznaje zasadę, że "cel uświęca środki". Przybywa do Afganistanu, aby zrobić materiał o odbywającym się tam maratonie, w którym biorą udział żołnierze wojsk polskich i amerykańskich. Wpadnie jej w oko Paweł "Konasz" Konaszewicz (Paweł Małaszyński). Wkrótce okaże się jednak, że prawdziwy powód przylotu Marty na misję jest inny - związany ze starszym szeregowym Marcinem Melborem (Piotr Rogucki). Marta pojawi się w życiu Konasza drugi raz - także w Warszawie. Będzie spekulowała, że pluton pułkownika Konaszewicza, będąc na misji, przyczynił się do pewnych tragicznych wydarzeń.  

Zdjęcie

Czy spekulacje Marty, że pluton Konaszewicza przyczynił się do tragicznych wydarzeń okażą się prawdziwe?
/ /Akson Studio

Produkowany przez CANAL+ 13-odcinkowy serial "Misja: Afganistan" to pierwsza w Polsce i Europie produkcja fabularna, która porusza temat pokojowych misji w Afganistanie. Głównymi bohaterami serialu są żołnierze Plutonu Piechoty Zmechanizowanej, w skład którego wchodzą: Zbój (Eryk Lubos), Malbor (Piotr Rogucki), Iwan (Mikołaj Krawczyk), Młody (Sebastian Fabijański), Biskup (Marcin Piętowski), Mamut (Dawid Zawadzki). Dowodzi im porucznik Paweł Konaszewicz (Paweł Małaszyński), pochodzący z rodziny o wojskowych tradycjach, obejmujący dowodzenie nad plutonem wyjeżdżającym do Afganistanu. Jego zwierzchnikiem na misji jest major Szeliga (Piotr Michalski). Konaszewicz walczy z łatką "plecaka". Wszyscy podejrzewają go o to, że do wojska dostał się dzięki protekcji ojca-generała, co mija się z prawdą. Jego główny antagonista to porucznik Żądło (Tomasz Schuchardt). Konflikt między wojskowymi będzie przejawiał się na wielu płaszczyznach - także na płaszczyźnie natury osobistej. Oczywiście kością niezgody będzie... kobieta - piękna i niebywale ambitna porucznik Justyna Winnicka (Ilona Ostrowska).

Zdjęcie

Prawdziwy powód przylotu Marty na misję związany jest z Malborem
/ /Akson Studio

Pierwszy odcinek serialu "Misja: Afganistan" został nakręcony jesienią 2011. Jego reżyserem i operatorem jest Grzegorz Kuczeriszka. Reżyserii pozostałych dwunastu odcinków podjął się Maciej Dejczer. Operatorem obrazu (odcinki 2-13) jest Jarosław Szoda. Scenariusz napisali Jan Pawlicki i Marek Kreutz.
Emisję serialu na antenie CANAL+ zaplanowano na jesień br. Na zlecenie stacji serial realizuje Akson Studio.
 

Artykuł pochodzi z kategorii: Misja Afganistan

Reklama