Reklama

Czy homoseksualizm to zboczenie?

Wtorek, 7 lutego 2012 (13:06)

Czubakowie (Monika Soluwianka i Marek Lewandowski) nie zaakceptują homoseksualizmu swojego syna Piotra (Maciej Jachowski) i stwierdzą, że musi leczyć się ze zboczenia. A on targnie się na swoje życie.

Zdjęcie

    /Agencja W. Impact
   
/Agencja W. Impact

Zdradzamy, że w 1555. odcinku "Na Wspólnej" (emisja w czwartek 9 lutego) Gosia (Anna Kerth) otrzyma wiadomość, że Piotr próbował popełnić samobójstwo. Znajdzie go jego kochanek Witek (Arkadiusz Smoleński), który od razu sprowadzi pomoc.

Marek (Grzegorz Gzyl) zawiezie córkę do szpitala, w którym leży jej mąż. Przed budynkiem zaczepi ją Witek. Załamany powie, że nie chcą go wpuścić do Piotra. Będzie sobie wyrzucał, że nie przyjechał do niego wczoraj. Gosia wprowadzi Witka na oddział, kłamiąc, że jest krewnym jej męża. Lekarz wyjaśni im, że Piotr stracił dużo krwi i wciąż jest nieprzytomny. Obieca, że da im znać, jak tylko pacjent zostanie przeniesiony z OIOM-u na zwykły oddział. Witek nie będzie umiał zrozumieć, czemu Piotr przyznał się rodzicom, że jest gejem - ojciec wyrzekł się go!

Gosia z płaczem wyzna, że to ona zażądała od męża, aby wyjawił rodzicom prawdę. Witek w pierwszej chwili wybuchnie gniewem, ale potem uspokoi się i przeprosi Gosię. Po jakimś czasie lekarz oznajmi, że kryzys minął.

"Ja nie mam syna"

- Pacjent jest jeszcze nieprzytomny, ale wyjdzie z tego - oświadczy lekarz.

Wtedy Gosia zadzwoni do Mirosława Czubaka, ojca Piotra, i powie mu, co się stało.

- Ja nie mam syna - oznajmi Czubak.

Piotr odzyska przytomność, ale nie będzie z nim praktycznie żadnego kontaktu. To efekt działania środków psychotropowych. Lekarz poinformuje Gosię, że jej mąż jest w głębokiej depresji i niebawem zostanie przeniesiony na oddział psychiatryczny. Wyjaśni, że jest to rutynowe postępowanie w przypadku pacjentów, którzy próbowali popełnić samobójstwo. Doda, że Piotr bardzo potrzebuje teraz wsparcia bliskich. Nawet, gdy wyjdzie ze szpitala, trzeba cały czas być czujnym, bo może ponownie targnąć się na swoje życie. Piotr obudzi się po kilku godzinach snu. Stwierdzi, że nie chce mu się żyć. Odtrąci Witka, gdy ten będzie próbował dodać mu otuchy. Gosia wytłumaczy mężowi, że właśnie teraz, gdy odważył się powiedzieć prawdę, jego życie nabrało sensu. Powinien być z siebie dumny i szczęśliwy, że nie będzie musiał dłużej ukrywać, kim jest.

On musi się leczyć!

Kiedy Gosia dotrze do domu, odwiedzi ją pani Czubak.

Zdjęcie

   
/Agencja W. Impact

- Chcę ratować syna, który pogrążył się w wielkim grzechu - oświadczy Jolanta. - Jeśli Piotr okaże skruchę i zmieni się, może będzie mu to wybaczone. Porozmawiaj ze swoim mężem i namów go do leczenia z homoseksualizmu.

Gosia będzie wstrząśnięta tym, co usłyszy.

- Homoseksualizm to nie przypadłość, którą można wyleczyć! - zaprotestuje. Pani Czubak będzie mocno zawiedziona postawą synowej.

- Piotr jest twoim mężem i masz wobec niego zobowiązania!- przypomni Gosi Jolanta Czubak.

Artykuł pochodzi z kategorii: Na Wspólnej

Agencja W. Impact

Reklama