Reklama

Franciszkanie kontra buddyści w nowym serialu „Siła wyższa”

Wtorek, 14 sierpnia 2012 (09:02)

Już ponad rok czeka na premierę serial telewizyjnej Jedynki „Siła wyższa”. W poniedziałek na konferencji prasowej z gwiazdami, które w nim zagrały, wreszcie oficjalnie potwierdzono, że nowa produkcja twórców „Rancza” pojawi się na ekranie TVP 1 już w pierwszą niedzielę września!

Zdjęcie

Aktorzy "Siły wyższej" na konferencji prasowej /  /Agencja W. Impact
Aktorzy "Siły wyższej" na konferencji prasowej
/ /Agencja W. Impact

Zdjęcie

W rolach zakonników zobaczymy też aktorów Teatru Montownia
/ /AKPA


"Siła wyższa" to opowieść o czterech mnichach (Piotr Fronczewski, Leon Charewicz, Sławomir Pacek i Robert T. Majewski) i doglądającej ich siostry Bazylii (Katarzyna Żak) wiodących senne życie w podupadającym prowincjonalnym klasztorze. Nieoczekiwanie na sąsiednim wzgórzu otwarty zostaje ośrodek dla... buddystów, w którym prowadzone są warsztaty techniki relaksacji i medytacji. Franciszkanie z klasztoru przeżywają prawdziwy wstrząs, a praktyki odbywające się tuż za ich murem uznają za niedopuszczalne. Dwa zdawałoby się zupełnie różne światy zaczynają się jednak przenikać, co prowadzi do wielu zabawnych sytuacji...

Zdjęcie

W buddyjskiego mistrza wciela się Krzysztof Dracz
/ /AKPA

Tak w największym skrócie streścić można fabułę serialu "Siła wyższa" wyreżyserowanego przez Wojciecha Adamczyka. Już od 2 września spotykać się będziemy na antenie TVP 1 z sympatycznymi mnichami i siostrą Bazylią, zabawnym buddyjskim mistrzem, właścicielem ośrodka i jego córkami. Będą to także spotkania ze znakomitymi aktorami - Piotrem Fronczewskim, Katarzyną Żak, Anną Dereszowską, Piotrem Grabowskim, Leonem Charewiczem, Agnieszką Michalską, Michałem Lesieniem i wieloma innymi.

"Siła wyższa" pokazywana będzie w Jedynce w niedzielne wieczory o godzinie 20:20.

W naszej galerii znajdziecie zdjęcia gwiazd, które wzięły udział w poniedziałkowej konferencji prasowej serialu. Odbyła się ona w warszawskim kinie Kultura.

Konferencja prasowa "Siły wyższej"

liczba zdjęć: 11Artykuł pochodzi z kategorii: Seriale

Agencja W. Impact

Reklama