Reklama

Przewodnik po serialowych hitach jesieni cz. 2.

Piątek, 31 sierpnia 2012 (13:03)

Oprócz seriali codziennych pojawią się również takie, z bohaterami których będziemy spotykać raz w tygodniu. Wśród nich znajdą się kontynuacje lubianych tytułów oraz nowości.

Zdjęcie

"Lekarze" /  /TVN
"Lekarze"
/ /TVN

Lekarze

Trudno oprzeć się urokowi seriali medycznych. Wiedzą to miłośnicy doktora House'a, wkrótce zaś przekonają się ci z nas, którzy włączą w pierwszy poniedziałek września TVN. "Lekarze" ich oczarują - to pewne!

To jasne - będzie się działo! Nowy serial medyczny w reżyserii Filipa Zylbera opowiada o losach chirurgów jednego z dużych toruńskich szpitali. Główna bohaterka Alicja Szymańska (Magdalena Różczka) jest ambitną lekarką, stawiającą pierwsze kroki w zawodzie. 

Zdjęcie

Serial "Lekarze" opowiada o losach chirurgów z toruńskiego szpitala
/ /TVN

Nowe życie

Ala wierzy, że ma opracowany plan na życie: przyszłość z Krzysztofem (Piotr Polk) i wytyczoną ścieżkę kariery. Jednak los szykuje niespodziankę. - Gdy okazuje się, że nie została przyjęta na wymarzony staż, a Krzysztof inaczej niż ona widzi ich przyszłość, robi chirurgiczne cięcie i rozpoczyna nowy rozdział. Porzuca Warszawę, narzeczonego i wyjeżdża do Torunia - mówi Magdalena Różczka.

Codzienna walka w szpitalu

Czy teraz będzie lepiej? Aktorka zdradza: - W miejskim szpitalu Copernicus prowadzonym przez Elżbietę Bosak, ma szansę na zawodowy rozwój. Poznaje pełnych pasji lekarzy: codziennie walczą nie tylko ze śmiercią, ale także z własnymi słabościami. To z nimi przyjdzie jej dzielić radości, smutki, triumfy, a nawet miłość.
W lekarzy wcielili się najpopularniejsi aktorzy srebrnego ekranu jak: Paweł Małaszyński, Danuta Stenka czy Katarzyna Bujakiewicz, a gościnnie zagrały takie sławy jak Ignacy Gogolewski czy Daniel Olbrychski. 

"Lekarze", premiera 3 września, poniedziałki godz. 21:30, TVN

MAM

M jak miłość

Kolejny sezon przyniesie parę aktorskich niespodzianek. Poza powrotem do serialu Anny Muchy, do obsady dołączy także Artur Barciś!

Ci, którzy nie mogli doczekać się powrotu Magdy Marszałek (Anna Mucha), będą uradowani. Bohaterka wraca w serialu do Polski już na dłużej. 

Zdjęcie

Do Polski wróci Madzia (Anna Mucha)
/ /MTL Maxfilm

Powroty i rozstania

Pojawienie się Magdy skomplikuje jeszcze bardziej niełatwe relacje Pawła Zduńskiego (Rafał Mroczek) z Joanną (Agnieszka Więdłocha). Marszałek bowiem po powrocie zamieszka u Pawła. Ten w końcu zbierze się na odwagę i wniesie sprawę o rozwód. Joanna nie pozostanie jednak dłużna Zduńskiemu, gdy wróci z badań w USA, gdzie pojechała ze swoim szefem-kochankiem (Bartłomiej Świderski). Żeby się zemścić na mężu, zażąda ich nowego mieszkania.

Dramat rodziców

Po wakacjach dowiemy się także, jak ułożą się relacje Marty (Dominika Ostałowska) z Andrzejem (Krystian Wieczorek). Wszystko niby będzie iść ku dobremu, ale parze dojdzie kolejne zmartwienie - choroba Ani (Julia Paćko). Niezwykle trudną operację przeprowadzi wybitny neurolog prof. Kazan (Olgierd Łukaszewicz).

Nowi bohaterowie!

Poznamy też nowych bohaterów. W Grabinie do spółki z Markiem Mostowiakiem (Kacper Kuszewski) wejdzie największy sadownik jabłek, niejaki Kolęda. W tej roli zobaczymy Artura Barcisia. To nie koniec nowości. Nowy talent odkryje w sobie Agnieszka (Magdalena Walach). Na kursie będzie ją uczyć zmysłowych i egzotycznych tańców przystojny trener - Cezary Olszewski, którego znamy z "Tańca z gwiazdami". 

"M jak miłość", premiera 3 września, poniedziałki i wtorki godz. 20:45, TVP 2

WBS

Prawo Agaty

Przyzwyczaiła już widzów do swojego temperamentu. Pani mecenas (Agnieszka Dygant) znów pokaże "pazurki", tym bardziej że będzie chodzić o jej rodzinę. Agata bowiem wbrew rozsądkowi i zasadom poświęci się obronie ojca (Marian Opania), którego czeka niespodziewany proces. Do życia Agaty ponownie wkroczy też Hubert Sułecki (Bartłomiej Świderski). Zresztą na brak adoratorów nie będzie narzekać. Swój czas chętnie poświęci dla niej Marek (Leszek Lichota), podczas gdy Maćkowi (Łukasz Nowicki) będzie się zawsze mogła wypłakać... 

"Prawo Agaty", premiera 4 września, wtorki godz. 21:30, TVN

WBS

Na dobre i na złe

Na korytarzach szpitala w Leśnej Górze znów zakwitną gorące uczucia. A zacznie się całkiem niewinnie - od przyjęcia do pracy nowego kardiologa Marka Rusieckiego (Jan Wieczorkowski). Wzbudzi on szczególne zainteresowanie Agaty (Emilia Komarnicka), która nie zorientuje się początkowo, że spędza z nim każdą wolną chwilę... 

"Na dobre i na złe", premiera 5 września, środy godz. 20:40, TVP 2

WBS

Zdjęcie

Natalia (Laura Samojłowicz) zatrudni w Hotelu 52 nowych pracowników
/ /Polsat

Hotel 52

Po pożarze wydawało się, że to koniec przytulnego hotelu. Jednak upór Natalii (Laura Samojłowicz) przywróci mu dawny blask i... gości. Młoda właścicielka ponownie dużo będzie zawdzięczać wsparciu Artura (Krzysztof Kwiatkowski), któremu kariera poza Hotelem 52, daje dużo pewności siebie. W ich relacji jednak znów namiesza tancerz Kajtek (Gabriel Piotrowski). W hotelu zajdą także zmiany - do pracy konsjerża zostanie zatrudniony przystojny Tomasz Rusiecki (Filip Bobek) oraz recepcjonistka Sara (Klaudia Halejcio). Wobec obojga trudno będzie przejść obojętnie... 

"Hotel 52", premiera 6 września, czwartki godz. 21:00, Polsat

WBS

Ojciec Mateusz

Jeden z najchętniej oglądanych seriali, w 8. sezonie zaskoczy nas plejadą nowych bohaterów. Wcielą się w nich znani polscy aktorzy. Zobaczymy m.in. Marka Siudyma, Weronikę Rosati, Aleksandrę Nieśpielak i Agnieszkę Więdłochę. - Szykuje się nam kolejny ciekawy sezon. Widzom nie zabraknie emocji - mówi Jolanta Trykacz, która odpowiedzialna jest za promocję serialu. Ksiądz Mateusz (Artur Żmijewski) będzie miał bardzo dużo pracy. Co krok zaskakiwać będą go nowe wyzwania. Jego detektywistyczna ciekawość i dobre serce nie pozwoli mu zostawić swoich parafian bez pomocy. Aspirant Nocul (Michał Piela) też będzie liczył na jego wsparcie. Być może czeka nas także huczne wesele. Inspektor Możejko (Piotr Polk) coraz bardziej zabiega o względy pani burmistrz. Czy w końcu dojdzie do zaręczyn? Jedno jest pewne, cotygodniowe spotkania z Sandomierzem znowu będą nam dostarczać wielu emocji, a ojciec Mateusz z pewnością potrafi rozwiązać nie jedną skomplikowaną zagadkę kryminalną. 

"Ojciec Mateusz", premiera 6 września, czwartki godz. 20:15, TVP 1

RO 

Zdjęcie

"Przyjaciółki"
/ /Polsat

Przyjaciółki

Wbrew doniesieniom plotkarskich portali, nowy serial Polsatu w reżyserii Grzegorza Kuczeriszki nie będzie ani polską odpowiedzią na superpopularne "Gotowe na wszystko", ani tym bardziej naszym rodzimym, osadzonym w Warszawie, "Seksem w wielkim mieście". Warszawa odegra wprawdzie ważną rolę w serialu, całość skupi się jednak na relacjach między ludźmi. Będzie to historia przyjaźni czterech kobiet, które znalazły się na życiowym zakręcie. Inga (Małgorzata Socha) została porzucona przez męża dla młodszej. Patrycja (Joanna Liszowska) szybko biega i kocha swój salon fryzjerski, lecz ma problemy z mamą, która uważa, że powinna mierzyć wyżej. W dodatku jej facet nie pali się do ślubu. Zuza (Anita Sokołowska) to perfekcjonistka w męskim świecie. Właśnie awansowała w pracy, lecz brakuje jej... miłości. Sęk w tym, że mało kto potrafi wytrzymać z Panią Chodząca Doskonałość. Jest też "szczęśliwa mama" Anka (Magdalena Stużyńska), okropnie zaniedbywana przez męża i... topiąca smutki w alkoholu.
- Perypetie dziewczyn to nie wszystko. Pokażemy też, jak ważne jest pielęgnowanie prawdziwych przyjaźni - takich, w których mamy czas na spotkanie się, wypicie kawy, pogaduchy i... szczere rady. Warto wyjść z portali internetowych, wyłączyć na chwilę komórki i po prostu spotkać się - powiedziała nam Joanna Liszowska. 

"Przyjaciółki", premiera 6 września, czwartki godz. 22:00, Polsat

MAM 

Zdjęcie

Głównym bohaterem "Paradoksu" jest Marek Kaszowski (Bogusław Linda)
/ /AKPA

Paradoks

Telewizyjna Dwójka zaprasza na nowy, trzymający w napięciu serial w reżyserii znanego m.in. z "Londyńczyków" Grega Zglińskiego. "Paradoks" to projekt łódzkiego Opus Filmu, który pokonał aż 60 rywali w konkursie TVP na serial o tematyce sensacyjno-kryminalnej. Scenariusz napisał Igor Brejdygant (m.in. "Palimpsest"). Zdjęcia powstawały zaś głównie w mrocznej, industrialnej Łodzi. Co zatem czeka nas w gorące, sensacyjne czwartki z Dwójką? Głównym bohaterem "Paradoksu" jest gliniarz-buntownik, inspektor Marek Kaszowski, który lubi chadzać własnymi ścieżkami, co... raczej nie przypada do gustu jego zwierzchnikom. W Kaszowskiego wcielił się Bogusław Linda, partnerować mu zaś będzie Anna Grycewicz. Aktorka świetnie sprawdza się w roli komisarz z Biura Spraw Wewnętrznych Joanny Majewskiej, która ma za zadanie przyjrzeć się z bliska pracy Kaszowskiego. Czyżby stary wyga miał na sumieniu jakieś wykroczenia? 

"Paradoks", premiera 6 września, czwartki godz. 21:10, TVP 2

MM

rodzinka.pl

W 3. sezonie serialu, który uwielbiają widzowie, w rodzinie Boskich nie zabraknie miłosnych perypetii. Tomek dowie się, że miłość wymaga poświęceń, Kuba będzie szukał wybranki serca, a Kacper pocałuje dziewczynę...

Nowe odcinki serialu "rodzinka. pl" dostarczą nam niezapomnianych wrażeń. Natalia (Małgorzata Kożuchowska) i Ludwik (Tomasz Karolak) będą musieli zmierzyć się z problemami związanymi z dorastaniem dzieci.

Zazdrosna mama

Natalia nie będzie mogła zaakceptować koleżanek, które systematycznie przyprowadzają do domu jej trzej synowie. Ludwik Boski, w przeciwieństwie do żony będzie zachwycony dziewczynami, które krzątają się po ich domu. Ponadto odkryje w sobie kulinarne zdolności.

Czas na zmiany

Zmiany nie będą dotyczyć tylko miłosnych rewolucji. Natalia postanowi także wyremontować mieszkanie i zmienić kolor ścian. Tomek (Maciej Musiał) będzie chciał zrobić prawo jazdy, a Kuba (Adam Zdrójkowski) spróbuje założyć zespół muzyczny. Jednak największych emocji dostarczy Kacper (Mateusz Pawłowski), który postanowi po raz pierwszy zobaczyć, jak wygląda prawdziwy pocałunek... 

"rodzinka.pl", premiera 7 września, piątki godz. 20:40, TVP 2

RO 

Zdjęcie

"Komisarz Alex"
/ /AKPA

Komisarz Alex

Na drodze komisarza Bromskiego (Kuba Wesołowski) stanie młoda pani weterynarz (Aleksandra Hamkało). Gdy Alex wpadnie pod koła jej roweru, lekarka natychmiast pobiegnie mu z pomocą. Bromski od pierwszego spotkania będzie pod jej ogromnym wrażeniem. Uzna nawet, że życie nie składa się z samej pracy. Zawirowania w życiu prywatnym przeżywać będzie też komisarz Schmidt (Magdalena Walach), która nad Zalewem Sulejowskim pozna przystojnego artystę Filipa Milera (Filip Bobek). Policjantka udowodni, że potrafi łamać męskie serca. 

"Komisarz Alex", premiera 8 września, soboty godz. 20:20, TVP 1

RO

Siła wyższa

Gdzieś daleko, na prowincji, w przepięknym, oddalonym od świata klasztorze, spokojny żywot wiedzie grupka mnichów. No dobrze, wiodła... Gwardianowi Janowi (Piotr Fronczewski), a także mnichom Jerzemu (Leon Charewicz), Robertowi (Robert T. Majewski) i Wojciechowi (Sławomir Pacek), których dogląda siostra Bazylia (Katarzyna Żak), ktoś bowiem ów spokój odbierze. Kto? Były biznesmen, który na wzgórzu obok otwiera ośrodek medytacji buddyjskiej! Właściciel sprowadza się do niego z córkami. W ośrodku mieszka też buddyjski mistrz Tashi (Krzysztof Dracz) i jego wyznawczyni Teresa (Monika Krzywkowska). Między mnichami i buddystami szybko dojdzie do nie lada nieporozumień! 

"Siła wyższa", premiera 2 września, niedziele godz. 20:15, TVP 1

MM

Czas honoru

Skończyła się wojna. Jednak dla bohaterów podziemia wcale nie oznacza to wolności. Nadal muszą się ukrywać, tym razem przed władzą ludową, która za nic ma ich wojenne zasługi.

Ich świat był do tej pory, na swój sposób, poukładany. Bohaterowie serialu wiedzieli, kto jest ich wrogiem i o co walczą. Jak poradzą sobie jednak w nowej rzeczywistości? 

Zdjęcie

W nowym, a zarazem ostatnim sezonie "Czasu honoru" zobaczymy Magdalenę Cielecką
/ /Akson Studio

Jest 1945 rok...

Koniec wojny zastał każdego z bohaterów w innych okolicznościach. Janek (Antoni Pawlicki), wzięty do niewoli niemieckiej po Powstaniu Warszawskim, wraca, by odnaleźć swoich bliskich. Natomiast Bronek i Władek nie mogą pogodzić się z powojenną władzą. Pierwszy (Maciej Zakościelny) postanawia dalej ukrywać się w podziemiu. Drugi (Jan Wieczorkowski) zacznie zbrojnie walczyć z porządkiem narzuconym przez Związek Radziecki.

Uniknąć dekonspiracji

Losy bohaterów znów złączy tragiczna okoliczność. Bowiem na rozkaz Ady Lewińskiej (Magdalena Cielecka) z Ministestwa Bezpieczeństwa Publicznego płk Wasilewski (Adam Woronowicz) urządzi polowanie na byłych "Cichociemnych". 

"Czas honoru", premiera 2 września, niedziele godz. 21:15, TVP 2

WBSArtykuł pochodzi z kategorii: Seriale

Tele Tydzień

Reklama