Reklama

Proboszcz wśród modelek

Środa, 18 kwietnia 2012 (12:27)

Piękne dziewczyny, efektowne kreacje, pałacowe wnętrza i... krew. Wypadek czy zbrodnia? Ojciec Mateusz stanie wobec kolejnej zagadki. Powstaje ósma seria przygód detektywa w sutannie.

Zdjęcie

/    /AKPA
/ /AKPA

Tym razem ekipa serialu nie pracuje w Sandomierzu, ale pod Warszawą we wspaniałej barokowej rezydencji w Otwocku Wielkim. Niemal stu statystów oklaskuje piękną Marysię Góralczyk pojawiającą się na wybiegu. Chwilę później wydarzy się tragiczny wypadek. W kulisach teatru, w trakcie pokazu kolekcji znanej projektantki mody (Aleksandra Nieśpielak), jeden z reflektorów śmiertelnie przygniecie jej asystentkę Elizę (Ewa Ampulska). - Wiele wskazuje na to, że było to czyjeś celowe działanie. Olga, której cudem udało się ujść z życiem, trafi z zakrwawionym udem do szpitala. Podejrzenia padną na byłą chórzystkę księdza Mateusza, obecnie modelkę o międzynarodowej sławie, gdyż jej narzeczony rzucił ją właśnie dla rannej - mówi Aleksandra Nieśpielak, którą zobaczymy w odcinku "Trująca orchidea".

Zdjęcie

/ /AKPA

Zmarnowany wieczór


- Nawet po służbie nie mamy ani chwili spokoju. Możejko i Nocul mieli nadzieję na wieczór w pałacu, pełen emocji, pośród pięknych kobiet, a tu znowu klops! - żartuje Piotr Polk, którego bohater będzie musiał również rozwikłać zagadkę zniknięcia unikatowych starodruków należących do pewnego profesora. - Powieje grozą, gdyż jeden z licznych tropów zaprowadzi nas na stary cmentarz - uśmiecha się zagadkowo Michał Piela. - Nasz kochany ksiądz wybierze się też z tajemniczą misją do położonego nad Bugiem Drohiczyna, w którym przyjdzie mu się spotkać... Nie, tego zdradzić nie mogę - poprawia się aktor.

Tajemnicza pani sierżant


Sekretów jest więcej. - Do sandomierskiej komendy przybędzie wysportowana, bezkompromisowa i pełna wdzięku pani sierżant, świeżo po szkoleniu w Wielkiej Brytanii. Jej pojawienie się wywoła wśród podwładnych Możejki pewne poruszenie - zdradza reżyser Filip Zylber. W tajemnicy trzyma natomiast nazwisko aktorki, która zagra panią sierżant. Być może będzie to Paulina Chapko... W nowych odcinkach pojawią się między innymi: Weronika Książkiewicz, Katarzyna Burakowska, Marta Ścisłowicz, Ireneusz Czop, Andrzej Zaborski, Marcin Rogacewicz i Michał Lesień.

- Zagram specjalistkę od spraw kredytowych i mamę małej Kasi. To silna kobieta po przejściach, dla niej w życiu najważniejsza jest córeczka, miłość i rodzina. Z ojcem jej dziecka, właścicielem sklepu z zabawkami, rozstała się kilka lat temu i związała z jego najbliższym przyjacielem z licealnych czasów. Ta decyzja będzie Blankę bardzo wiele kosztować - mówi Marta Ścisłowicz.

Zdjęcia do ósmego sezonu "Ojca Mateusza" potrwają do końca czerwca, a nowe odcinki zobaczymy w Jedynce jesienią. 

Artur Krasicki

Artykuł pochodzi z kategorii: Ojciec Mateusz

Tele Tydzień

Reklama