Reklama

"Przyjaciółki" zdały egzamin

Piątek, 21 września 2012 (13:17)

Każdy serial czy program emitowany w telewizji musi być przygotowany na egzamin z... oglądalności. Jak pokazują statystyki, "Przyjaciółki" potrafią przykuć uwagę widzów.

Zdjęcie

"Przyjaciółki" najwyraźniej spodobały się widzom /  /Polsat
"Przyjaciółki" najwyraźniej spodobały się widzom
/ /Polsat

W trakcie emisji trzech pierwszych odcinków "Przyjaciółek" stacja Polsat była najchętniej oglądaną telewizją w Polsce. Średnia oglądalność serialu w grupie 16-49 wyniosła 23,29%, a w grupie wszystkich oglądających (4+) 23,5%, co przełożyło się na blisko 2,5 mln widzów. Także wczorajszy (20 września) odcinek "Przyjaciółek" pokonał konkurencję w obu grupach.

"Przyjaciółki" to nowy serial Polsatu, w którym poznajmy historię czterech przyjaciółek z czasów liceum. Małgorzata Socha w roli porzuconej kobiety z dzieckiem, Joanna Liszowska jako wzięta fryzjerka, Magdalena Stużyńska - niespełniona gospodyni domowa, oraz Anita Sokołowska, czyli samotna bizneswoman - wygląda na to, że to one będą rządzić w naszych domach tej jesieni.

"Przyjaciółki" to chwilami wzruszająca, a chwilami humorystyczna opowieść o przyjaźni czterech pozornie zwyczajnych kobiet. Spotykają się po latach na zjeździe klasowym, a tam... Oceniające spojrzenia koleżanek, uszczypliwe komentarze, obawa jak wypadnę, czy mam się czym pochwalić? Któż z nas tego nie zna? Klasowa impreza na statku szybko zweryfikuje to, co zostało z młodzieńczych marzeń. Droga do szczęścia naszych bohaterek okaże się wyboista, jednak co cztery głowy to nie jedna!

Akcja serialu "Przyjaciółki" dzieje się w Warszawie. Bohaterkami są kobiety po trzydziestce, które poznały się w liceum. Po maturze ich drogi się rozeszły, jednak mimo upływu lat nadal utrzymują ze sobą kontakt. Choć każda z bohaterek jest inna: różni je temperament, podejście do życia, wykonywany zawód czy zamożność, to jednak mają wiele wspólnego - wszystkie próbują odnaleźć siebie, poradzić sobie z problemami i najnormalniej w świecie ułożyć sobie życie. Co czeka cztery kobiety? Jak ułożą się ich losy? Czy rzeczywiście prawdą jest, że los zamykając przed nami jedne drzwi, otwiera drugie? Być może na to pytanie pomogą odpowiedzieć "Przyjaciółki" - serial o prawdziwych kobietach, nie tylko dla kobiet.

"Przyjaciółki" emitowane są co czwartek o godz. 22:00 na antenie Telewizji POLSAT.

Artykuł pochodzi z kategorii: Przyjaciółki

Reklama