Reklama

Podobają mu się Polki!

Środa, 17 października 2012 (14:59)

Przystojny Włoch, Renato Raimo, czyli serialowy Luca, przyleciał do Polski na zdjęcia do "Wszystko przed nami".

Zdjęcie

Renato Raimo /  /Agencja W. Impact
Renato Raimo
/ /Agencja W. Impact

Renato, to Twoja pierwsza wizyta w Polsce. Jak się u nas czujesz?
- Bardzo dobrze. Wy, Polacy, jesteście bardzo gościnni i przyjaźnie nastawieni. Zachowujecie się w podobny sposób do Włochów. Jeszcze niedawno wydawało mi się, że Polska jest daleko. A to tylko dwie godziny lotu. Na pewno tu wrócę.

Jak oceniasz pracę w polskiej produkcji?
- Podoba mi się atmosfera, która panuje na planie. W Polsce nie ma gwiazdorstwa. Wszyscy są tak samo traktowani. Razem jedzą i rozmawiają. Młodzi aktorzy bardzo się starają. Wspaniale układa mi się także praca z reżyserem Piotrem Wereśniakiem, który dał mi możliwość rozwinięcia mojej roli. Tutaj panuje duży spokój. A to się przekłada na lepszą jakość pracy. Zauważyłem, że długie seriale, te z otwartą fabułą, lepiej wypadają u Was, niż w moim kraju. 

Zdjęcie

Renato gra Lukę, męża Agaty (Julia Pogrebińska)
/ /Agencja W. Impact

A co takiego spodobało Ci się w serialu "Wszystko przed nami", że przyjąłeś propozycję, by w nim zagrać?
- Ujął mnie temat dotyczący młodych ludzi, którzy muszą coś zmienić w swoim życiu. Myślę, że problem powrotu do ojczyzny po paru latach pracy na obczyźnie jest ważny. Powinno się o tym mówić także w innych krajach!

Wzorowałeś się na kimś, tworząc postać arystokraty Luki Pavoniego?
- Nie. Skupiłem się na różnicy między nim a Agatą (Julia Pogrebińska - przyp. red.). Ona jest taka łagodna i naturalna. Zupełnie inna niż mój bohater. Luca ją kocha.

Polki są inne niż Włoszki?
- Jesteście dużo śmielsze. Włoszki spuszczają wzrok, gdy im się przygląda. Wy nie boicie się patrzeć mężczyźnie prosto w oczy przez dłużą chwilę. Spojrzenie jest bardzo ważne. Od niego wszystko się zaczyna.

Rozmawiała Aleksandra Lipiec

"Wszystko przed nami", od poniedziałku do czwartku, godz. 18:20, TVP 1

Artykuł pochodzi z kategorii: Wszystko przed nami

Super TV

Reklama