Anita Włodarczyk srebrną medalistką

Piątek, 10 sierpnia 2012 (21:51)

W piątkowym finale rzutu młotem kobiet Anita Włodarczyk wywalczyła dziesiąty medal olimpijski dla polskiej reprezentacji. Odległość 77,60 m dała jej drugie miejsce.

Zdjęcie

Anita Włodarczyk /Paweł Kopczyński /AFP
Anita Włodarczyk
/Paweł Kopczyński /AFP

W finale wystartowały dwie Polki - Anita Włodarczyk i Joanna Fiodorow. Ta druga nie dostała się jednak do ósemki walczącej o medale. Za to Anita Włodarczyk od początku zaczęła dobrze rzucać i było widać, że jest w dobrej formie. Jeden z lepszych swoich rzutów spaliła, po tym jak młot nie zmieścił się w łuku. W piątej kolejce poprawiła swoje najlepsze tegoroczne osiągnięcie - w tym sezonie jeszcze nie rzuciła 77,10 m. Ale walczyła dalej. I świetnie wykorzystała ostatnią szansę - rzut na odległość 77,60 m dał jej drugie miejsce. Pierwsze zajęła Rosjanka Tatiana Łysenko, której wynik 78,18 m jest nowym rekordem olimpijskim. Na najniższym stopniu podium stanęła Chinka Wenxiu Zhang (76,34 m).

Przy okazji wspomnijmy, że chwilę wcześniej amerykańska sztafeta kobiet 4x100 kończąc wyścig z czasem 40,82 sekundy, ustanowiła nowy rekord świata.

Artykuł pochodzi z kategorii: Sport