Reklama

Czempiony rozdane - Justyna Kowalczyk najlepsza!

Sobota, 7 stycznia 2012 (22:47)

7 stycznia w warszawskim Teatrze Polskim odbyła się Gala Mistrzów Sportu. Ogłoszono wyniki 77. plebiscytu na najlepszego sportowca Polski, w którym trzeci raz z rzędu zwyciężyła Justyna Kowalczyk.

Zdjęcie

  Justyna Kowalczyk /AKPA
  Justyna Kowalczyk
/AKPA

Najpierw wręczono nagrody specjalne w plebiscycie organizowanym przez "Przegląd Sportowy" we współpracy z TVP. Superczempiona otrzymał Adam Małysz, Największą nadzieją olimpijską okazał się Paweł Wojciechowski, a Odkryciem roku - Kuba Giermaziak.

Zdjęcie

  Jerzy Dudek i Bartosz Kurek
/AKPA

Następnie widzowie TVP 1 poznawali kolejno dziesięciu najlepszych sportowców 2011 roku. Nie wszyscy nagrodzeni Czempionami mogli stawić się osobiście na Gali. Jak zwykle nie obyło się bez wzruszeń i długich list osób zasługujących na podziękowania. A było też całkiem zabawnie, kiedy na scenie zameldował się siatkarz Bartosz Kurek - zawodnik tak wysoki, że statyw od mikrofonu musiał mu podtrzymywać w górze Jerzy Dudek.

Czytelnicy, widzowie i internauci po raz trzeci uznali, że na największe wyróżnienie zasłużyła Justyna Kowalczyk, biegaczka narciarska, która ostatnio rzeczywiście nie ma sobie równych. Statuetkę w jej imieniu odebrali dumni rodzice.

Na uwagę zasługuje fakt, że w pierwszej piątce znalazły się aż trzy kobiety: Maja Włoszczowska, Agnieszka Radwańska i triumfatorka plebiscytu.

Swoimi występami artystycznymi Galę uświetnili Marcin Wyrostek, Kayah, oraz tancerze: Anna Głogowska, Jan Kliment i Tomasz Barański.

A oto pełna lista nagrodzonych sportowców:

1. Justyna Kowalczyk (biegi narciarskie)

2. Bartosz Kurek (siatkówka)

3. Adam Małysz (skoki narciarskie/rajdy samochodwe)

4. Agnieszka Radwańska (tenis)

5. Maja Włoszczowska (kolarstwo)

6. Paweł Wojciechowski (lekkoatletyka)

7. Robert Lewandowski (piłka nożna)

8. Jarosław Hampel (żużel)

9. Konrad Czerniak (pływanie)

10. Kamil Stoch (skoki narciarskie)

Artykuł pochodzi z kategorii: Sport

Reklama