Naja i Mikołajczyk na podium

Czwartek, 9 sierpnia 2012 (14:54)

Polska może dopisać do klasyfikacji medalowej kolejny brązowy krążek. Kajakarki Karolina Naja i Beata Mikołajczyk w wyścigu dwójek na 500 m zajęły trzecie miejsce.

/Harry How /AFP

Przez pierwszą połowę dystansu polskie kajakarki wiosłowały w tempie utrzymującym je w czołówce. Pod koniec wyścigu niebezpiecznie zaczęły zbliżać się do nich płynące na czwartym torze Chinki. Gdy dotarły do mety, nie było pewności, czy Polkom udało się wywalczyć brązowy medal. Sytuację wyjaśnił fotofinisz. Karolina Naja i Beata Mikołajczyk z czasem 1.44.000 zajęły trzecie miejsce na podium! Zwyciężyły Niemki Franziska Weber i Tina Dietze (1.42.213) przed Węgierkami Katalina Kovacs i Natasą Douchev-Janics (1.43.278)

W Pekinie, gdzie nasza kajakarska dwójka zdobyła srebrny medal Beata Mikołajczyk wiosłowała w parze z Anetą Konieczną, siedząc wówczas z przodu. Trener Tomasz Kryk zadecydował, że w Londynie Mikołajczyk - jako cięższa zawodniczka - usiądzie z tyłu, rytm zaś nadawać będzie szybsza Karolina Naja, która ma lepszy refleks. Natomiast jeśli chodzi o taktykę, kajakarki miały od samego początku wiosłować mocno, by nie przegrać medalu jak "czwórka". I udało się!

Artykuł pochodzi z kategorii: Sport