Reklama

Najlepsi z najlepszych sportowców

Czwartek, 3 stycznia 2013 (14:26)

Co roku nasi sportowcy dają nam wzruszające chwile – „Mazurek Dąbrowskiego” na podium czy wybuchy radości po strzeleniu gola. Teraz możemy wybrać tego, który był w tym roku najlepszy!

Zdjęcie

Zofia Noceti-Klepacka, Bartosz Kurek, Robert Lewandowski, Tomasz Majewski /  /AFP
Zofia Noceti-Klepacka, Bartosz Kurek, Robert Lewandowski, Tomasz Majewski
/ /AFP

To będzie wyjątkowe zakończenie plebiscytu na najlepszego sportowca ostatnich dwunastu miesięcy. 2012 r. obfitował bowiem w największe widowiska sportowe - Euro w Polsce i na Ukrainie oraz Igrzyska Olimpijskie w Londynie.

Przynieśli nam radość

Trzeba pamiętać, że także w tym roku pojawiło się wiele negatywnych komentarzy na temat kondycji polskiego sportu, które, miejmy nadzieję, wywołają pozytywny skutek w przyszłych latach. Lecz mimo to i tak ten rok możemy uznać za udany - pełen emocji, pięknych momentów, a przede wszystkim dumy i radości z wygranych Polaków. Nominowanych w tym roku jest 20 sportowców w różnych dyscyplinach. Wśród nich prym wiodą olimpijczycy m.in. - Sylwia Bogacka (strzelectwo), Tomasz Majewski (pchnięcie kulą), Zofia Noceti-Klepacka (żeglarstwo). Poza tegorocznymi igrzyskami wielkie emocje były też udziałem piłkarzy - jednym z nominowanych jest strzelec pięknej bramki na Euro i napastnik reprezentacji - Robert Lewandowski. Nie możemy zapomnieć o zwycięzcy siatkarskiej Ligi Światowej i jej najlepszym zawodniku - Bartoszu Kurku. Pod koniec roku, do czego nas przyzwyczaiła, nagrody w biegach narciarskich zbiera też Justyna Kowalczyk. Czy to przyniesie jej - trzykrotnej triumfatorce plebiscytu na najlepszego sportowca - kolejną statuetkę?

Dziękujemy wszystkim

Wybrany najlepszym na uroczystej gali może być tylko jeden sportowiec. Jednak za tegoroczne emocje, "worek" medali, pasję, poświęcenie i łzy radości możemy podziękować wszystkim. Każdy może też uczestniczyć w plebiscycie "Przeglądu sportowego", wysyłając SMS-a na swojego ulubieńca.

WBS

Gala Mistrzów Sportu, sobota 5 stycznia, godz. 20:15, TVP 1

Artykuł pochodzi z kategorii: Sport

Tele Tydzień

Reklama