Polacy stracili szansę na 1. miejsce w grupie

Poniedziałek, 6 sierpnia 2012 (12:45)

Tego chyba nikt się nie spodziewał! Polscy siatkarze przegrali mecz z reprezentacją Australii 1:3. Tym samym nie uda im się awansować do ćwierćfinału z pierwszego miejsca w grupie.

Zdjęcie

Polscy siatkarze nie poradzili sobie z drużyną Australii /Kirill Kudryavtsev /AFP
Polscy siatkarze nie poradzili sobie z drużyną Australii
/Kirill Kudryavtsev /AFP

Wydawało się, że w meczu z Australią Polacy nie powinni mieć większych kłopotów. A jednak! Australijczycy zagrali bez kompleksów.

W dwóch pierwszych setach podopieczni Andrei Anastasiego mieli problemy z przebiciem się przez australijski blok, a sami z kolei nie potrafili skutecznie zatrzymać ani Nathana Robertsa, ani Thomasa Edgara, ani Adama White'a. Trener polskiej kadry dokonywał licznych zmian na boisku, ale nie przyniosły one oczekiwanych rezultatów. Zdzierał gardło, krzycząc na swoich zawodników, ale i to nie zmobilizowało naszych siatkarzy. Dopiero w trzecim secie Polakom udało się pokonać przeciwników. Niemniej jeden set to za mało. W czwartym ponownie przewagę zyskali rywale, polscy siatkarze popełniali proste błędy i praktycznie za darmo oddawali punkty Australijczykom.

Australia - Polska 3:1 (25:21, 25:22, 18:25, 25:22)

Artykuł pochodzi z kategorii: Sport